Ozonla Dezenfeksiyon kullanımı hakkında

Yaşam alanlarımızda hayatımızın çok önemli bir bölümünü geçirdiğimiz kapalı alanların araba, ev, ofis, tatil, restaurant, cafe vb.. iç temizliği ile birlikte dezenfeksiyon ve sterilizasyonu da büyük önem taşıyor. 

Dünyada yapılan birçok araştırmaya göre dünyanın en çok mikrop barındıran ve üremesine imkan sağlayan kapalı alanların belirli periyotlarda iç temizliğinin yapılması ve dünyanın bilinen en güçlü dezenfektanı ozonla dezenfekte edilmesi sağlıklı bir yaşam keyfi için önem taşıyor.

Gün içinde başta tuvaletler olmak üzere temas ettiğimiz birçok noktadaki mikrobu yaşam alanları içine taşıyoruz. Yine aynı şekilde ellerimizle temas ettiğimiz noktalardaki mikropları da eşya ve elbiselerimze olmak üzere önemli noktalarına iletiyoruz.

Özellikle büyük şehirlerde birçoğumuz çalıştığımız yerlerde veya dışarda yemek, içmek durumunda kalıyor. Bu sürede üzerimize kalan virüslerin, mikropların çok daha hızlı üremesine neden oluyor. 

Klima kanallarında oluşan nem ve küf de sağlığımızı tehdit eden bir diğer etken olarak öne çıkıyor.

Evcil hayvanlarını yaşam alanları için de başta koku olmak üzere birçok olumsuz durumun ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Yaşam alanlarında sigara içenler, koku oluşturan ürünler (et, balık, peynir) taşıyanların da ağır koku problemleri yaşadığını görüyoruz.  

Genel ev içi ve ofis ürünlerden oluşan yaşam alanlarının iç bölümünde karşı karşıya olduğumuz bu durumlardan dolayı ciddi sağlık problemler ile karşı karşıya kalmamız mümkün. Özellikle evde küçük çocuk, hasta ve yaşlı olanlarda bu tehlikenin çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Demogrup Hava - Yüzey Temizleme ürünlerimizle ile yapılan ozonla dezenfeksiyon ve sterilizasyon uygulaması ile tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak mümkün.

Ozon Makinesi ile yapılan uygulamada oksijen molekülleri ozona dönüştürülür. Ozon molekülleri yaşadığımız ortamdaki virüs, bakteri, mikrop, küf vb. organizmalar ile etkileşime geçerek yeniden oksijene dönüşür.

Hava temizleme cihazlarımızla çok hızlı sonuç veren (kloara göre 3.000 kat daha hılzı) ozonla dezenfeksiyon uygulaması çevre dostu yapısı, geriye herhangi bir atık bırakmaması nedeni ile güvenle uygulanabilir. 

Tüm yaşam alanlarında özellikle çocuklu ailelerde ozon cihazı bulundurulması Demogrup tarafından önerilmektedir.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 14