Corona virüs nedir?

Hava - Yüzey Temizleme Ürünü ile Korona  Virüsü dahil tüm Virüs ve Bakterileri %99,99 Arındırır kendiniz ile sevdiklerinizi koruyabilirsiniz. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO ) 11 Mart 2020’de  COVID-19 tarafından pandemi ilan edildi. Akciğer hastalığına koronavirüs SARS-CoV-2 neden oluyor.

Pandemide epideminin aksine bulaşıcı bir hastalığın ortaya çıkışı yerel ölçekte kalmaz ve mevcut durumda da görülebileceği gibi bütün dünyaya yayılabilir.

Koronavirüs Belirtileri;

Koronavirüs enfeksiyonu öksürük, ateş, rinit ve yorgunluk gibi grip benzeri belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Solunum sorunları, boyunda, baş ve eklem ağrısı, bulantı, ishal ve soğuk terleme de görülebilmektedir. Hastalığın seyri kişiden kişiye büyük farklılık göstermektedir. Hastalık belirti göstermeden ilerleyebildiği gibi akciğer yetmezliğine ve ölümle sonuçlanan şiddetli zatürreye de yol açabilmektedir.

Araştırmacılar, korona patojeni SARS-CoV-2’nin Çin’in Wuhan şehrindeki (Hubei eyaleti) bir gıda pazarında satılan bir vahşi hayvandan insana bulaştığını varsaymaktadır.

Ancak virüsü ilk olarak hangi hayvanın taşıdığı kesin olarak belirlenebilmiş değildir.

Şu anda patojenin insanlara, muhtemelen SARS-CoV-2 patojeni taşıyan ve pazarda satılan, ara konak işlevi görmüş bir hayvanın yenmesi yoluyla bulaşmadan önce yarasalardan diğer hayvanlara bulaştığı varsayılmaktadır.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 14